Haberler

Bilinçli Bir Nesil İçin Satranç Eğitimi

Kosova Genç Birlik Derneği ve Yunus Emre Enstitüsü’nün ortaklaşa gerçekleştirecekleri  “Bilinçli Bir Nesil İçin Satranç Eğitimi” Projesi ile Kosovalı gençlere satranç eğitimi verilecek.

Satranç alanında yapılan araştırma sonuçları, satranç oynayan bireylerin yaratıcılık, eleştirel düşünme, karar verme, problem çözme gibi zihinsel kapasitelerinde gelişmeler olduğunu, satrancın bireyin akademik ve sosyal başarısına olumlu yönde etkilediği, zamanı kullanmada iyi bir spor olduğu tespit edilmiştir. “Asırların Çağdaş Kültüre En Değerli Hediyesi” sloganıyla yola çıkılan proje ile satranç bilincinin yaygınlaştırılması, satranç sporuna ilginin artırılması ve uluslararası arenada ülkemizi temsil edebilecek satranç ustalarının yetişmesi veya çoğalması amaçlanmıştır.

Yunus Emre Enstitüsü Prizren Merkezinde gerçekleşecek olan satranç eğitimi profesyonel antrenörler tarafından verilecek.

2 Mayıs Perşembe günü başlayacak olan projeye, satranç eğitimi almak ve oynamak isteyen herkes Kosova Genç Birlik Derneği’ne müracaat edebilir.

Kayıtlar: Hafta içi her gün 19:00 – 21:00 saatleri arasında Kosova Genç Birlik Derneğinde yapılacaktır.

Eğitim: Salı ve Cuma Günleri saat 19:00-20:30 saatleri arasında verilecektir.

Detaylı bilgi için Kosova Genç Birlik Derneği ofisinden yada 044-655-253 & 049-777-293 telefon numaralarından bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu