Haberler

Priştine’de Okul Malzemelerinin Dağıtımı Devam Etti

Kosova Demokratik Türk Partisi Priştine Şubesi bugün Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kosova Genç Birlik Derneğinin girişimiyle bugün Priştine “Elena Cika” ilkokulunda Türkçe eğitiminde birinci sınıflara kayıt yapan öğrencilere okul çantası ve kırtasiye dağıtımı yaptı. KDTP Priştine Şube Başkanı ve Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo, öncellikle “Elena Cika” okul Müdürü Osman Vitiya ve müdür yardımcısı Daut Hamolar ile görüştükten sonra bu okulda birinci sınıfta öğrenim gören öğrencileri sınıfında ziyaret etti. Sınıf öğretmeni Suna Şahini’yi tebrik ederek Priştine’de Türkçe eğitimini tercih eden öğrencileri kutlayıp Türkçe eğitiminin var olması ve yaşanması önemini de vurguladı. Aynı zamanda KDTP Priştine Şubesi olarak eğitime her zaman her yönlü destek sunacağını söyledi.

“Elena Cika” İlköğretim birinci Sınıf öğretmeni Sn. Suna Şahini yapılan bu ziyaretten dolayı teşekkür etti. Türkçe öğretime parti tarafından verilen destek ve yardımlarınız bizleri güçlendirip mutlu etmektedir. Aynı zamanda öğrenciler tarafından küçücük bir şiir programı KDTP yetkililerine sunuldu.

“Elena Cika”Okul müdür yardımcısı Sn. Daut Hamolar’da parti tarafından yapılan ve desteklenen Türk öğrencileri adına sonsuz teşekkürlerini sundu.

KDTP Priştine Şube Başkanı ve Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Kosova Genç Birlik Derneğine desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Önümüzdeki günlerde öğrencilere kırtasiye desteği yanında ihtiyaç sahiplerine giyim kuşam yardımları devam edeceğini de bildirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu