Haberler

19 Mayıs Gençlik Festivali Başladı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı Kosova’da bu yıl  Festival olarak kutlanıyor. Gençlik Festivali adı altında başlayan etkinliklerin açılışı Cennet Pupus’un Kum Sanatı gösterisi  ve Beynelmilel Filminin gösterimi ile  başladı.

Mehmet Paşa Hamamı’nda açılışı yapılan Gençlik Festivali’nin açılış konuşmasını festivalin örgütleyicilerinden KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş yaptı.

Katılımcıları selamlayan Buş, bu yılkı kutlamalarda gençlerin sorunlarını dinlemek, hem  sosyal hem de spor  aktivitelerinde  gençleribir araya getirmeyi amaçladıklarını belirtip organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kamu Yönetim Bakanı ve KDTP Genel Başkanı  Mahir Yağcılar da festivalin  açılışında yaptığı konuşmasında Türkiye Reyhanlı’da yaşanan üzücü olaydan dolayı festival konseptinin değiştirildiğini söyledi.

Yağcılar, Türk STÖ’nin kendi değerlerine sahip çıkmak amacıyla ortaklaşa bir etkinlik gerçekleştirdiğini belirtip etkinliğe destek veren Türkiye kurumlarına da teşekkür etti.  Amacın toplumu daha iyi bir mertebeye getirilmesi olduğunu dolayısıyla festival çerçevesinde yapılacak olan tartışma toplantılarının da toplumuzun bir araya getirilmesine ve sorunların dile getirilmesine olanak sağlayacağı inancını dile getirdi.

Festivalin açılısı Cennet Pupus’un kum, ışık ve gölge ile ortaya çıkardığı gösteri ile devam etti. Mehmet Paşa Hamamındaki gösterilerin ardından Prizren Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde “Beynelmilel” filminin gösterimi yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu