Haberler

30. Uluslararası Gençlik Haftası’nda Kosova Tanıtılıyor

Ankara’da düzenlenen 30.Uluslararası Gençlik Haftası’nda Kosova Genç Birlik Derneği heyeti Kosova ve Kosova Türkleri tanıtımını gerçekleştiriyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 30. Uluslararası Gençlik Haftası’nın açılışını gerçekleştirdi. Bakan Kılıç, Türkiye’nin 81 ilinden, 5 kıta 35 ülkeden gelen 600 yabancı konuğun da aralarında bulunduğu binlerce gençle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti.
Anıtkabir’de yurtiçinde ve yurtdışından gelen konukların Aslanlı Yol girişinden toplanmasından sonra binlerce genç Bakan Kılıç’ın öncülüğünde, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine doğru yürüyüşe geçti. Mozoleye çelenk koyan Bakan Kılıç ve beraberindekiler saygı duruşunda bulundu.

Atatürk Kültür Merkezi’nde renkli gösteriler

30. Uluslararası Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törenin ardından aralarında Kosova’nın da bulunduğu 35 ülkeden gelen 600’den fazla genç ülkelerini ve yeteneklerini tanıtmaya başladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Yusuf Tekin burada düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her tarafında gençlerin halkla iç içe bu haftayı kutlayacağını belirterek, “Burada bir anlamda tüm ülkedeki kutlamaların sembolik açılışını da yapmış olacağız. Buradaki kutlamalar Bakanlığımıza bağlı il müdürlüklerimizin organize ettiği etkinliklerle başlayacak. Bu haftanın bütün gençlerin ve haklın kutlayacağı bir etkinlik olması için elimizden geleni yaptık” dedi.

daha fazla fotoğraf için tıklayın…

[justified_image_grid facebook_id=165902023458588 facebook_album=361939427188179]

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu