Haberler

Damka: Asla Ümitlerinizi Yitirmeyiniz

“Doğru Yol” TKSD, Kosova Genç İzciler Birliği, Kosova Genç Birlik Derneği, MESK Çok Uluslu Kosova Derneği, Cerebralis Derneği ve Sabahattin Zaim Kütüphanesi tarafından 5. Geleneksel 19 Mayıs Gençlik Festivali kutlama ve etkinlikleri devam ederken bu gün Prizren “Ukshin Hoti” Üniversitesi’nde “Gençlerin Sosyal Hayata Katılımı” konulu açık oturum düzenlendi. Programın moderatörlüğü’nü Prizren Belediye Eğitim Müdürlüğü Türkçe Eğitim Sorumlusu Ferdi Kovaç yaparken konuk konuşmacı olarak da KDTP Milletvekili Fikrim Damka yer aldı.

Oturuma Prizren Belediye Meclis Başkan Yardımcısı Levent Buş, Prizren “Ukshin Hoti” Üniversitesi Türkçe Bölümler Koordinatörü Doç. Dr. Soner Yıldırım, eğitim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Ferdi Kovaç’ın sorularını yanıtlayan Milletvekili Fikrim Damka diğerleri arasında şunları söyledi, “Bizim üniversite öğrencilik yıllarında yaşadığımız zorluklar ve karşılaştığımız sorunlara nazaran şimdi Türkiye’de okumaya giden gençlerin daha şanslı olduklarını, iletişim araçlarının, yaşam şartlarının, okuma imkanlarının daha yüksek seviyeye geldiğini söylemek mümkün. Savaştan sonra ki süreçte çeşitli organizsayonlardan gelen teklifler arasında öğretmenlik mesleğini seçmem, Türk toplumuna karşı hissetiğim sorumluluk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin beni okutmasına karşılık vefa borcudur.

Gelecekle ilgili idealerimiz, Türk toplumunun daha güzel yaşam standartlarına ulaşabilmesi sorumluluğunun taşıyabileceğim düşündüğüm anda siyaseti tercih ettim. Halkın desteği ve güveni ile milletvekili sorumluluğu verildi, toplumumuza en güzelini sunabilmek adına gayret gösteriyor, çabalıyoruz. Gücümüz ve bilgimiz yetiğince halkımız için her zaman mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır, biz bizden öncekilerden devraldık, halkın istediği müdetçe taşımaya çalışacağız ve elbet birgün bizden sonraki nesillere devredeceğiz. Ben şahsen gençlerdeki çalışma azmi, taşıdıkları Türklük ruhu nedeni ile ümitliyim. Gençler sayesinde daha güzel noktalara gelecek, her alanda yetiştirmekte olduğumuz kadrolarla Türk toplumunu daha iyi temsil edebileceğimiz ümidini taşımaktayım. Bu yüzden gençlerden isteğim, temenim, okumaları, biraz daha fazla çalışmaları, dersleri dışında kurs, seminerlere katılarak kendilerini daha fazla geliştirmeleri, illaki mezun oldukları bölümlerde iş imkanı bekleyerek ümitlerini kaybetmemeleri, aktif olmaları, gelecekle ilgili idealeri ve ümitlerini her zaman canlı tutmalarıdır.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu