Haberler

Derneğimiz 2. Ayında 2. Ödülü Aldı

7. Sanatla Uyanmak Şöleni Kapanışında Pazar akşamı (24.05.2009) Kosova Genç Birlik Derneği sunduğu destekten dolayı takdir aldı.

Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nın onarılması için çağrıda bir kez daha bulunan Ercan Şpat, konuşmasının sonunda destek olan kurum ve sponsorlara da teşekkür etti.

Gecede Milletvekilleri Enis Kervan ve Müferra Şinik, Kosova Temsil Heyeti Başkanı Albay Yahya Bacak, T.C. Priştine Büyükelçisi Metin Hüsrev Ünler ve Kosova Demokratik Türk Partisi ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar yaptıkları selamlama konuşmalarında Uluslar arası Sanatla Uyanmak Şöleni’nin birlikte hareket ederek imkansızın da başarılacağının güzel bir örneği olduğunu vurguladılar. Yetkililer, şöleni organize edenleri tebrik ederken 7. Uluslar arası Sanatla Uyanmak Şöleni’nin Kosova’nın sanat ve kültür hayatına önemli bir katkı sağladığını belirttiler. Konuşmalarda şölenin ileride de daha kapsamlı devam etmesi dilekleri ileri sürülürken daha büyük destek sözü de verildi.

7. Uluslar arası Sanatla Uyanmak Şöleni kapanış konseri TRT  ses sanatçısı Rustem Avcı ve sanatçımız Nevzat Şundo ve saz arkadaşları tarafından Gazi Mehmet Paşa Hamamı’nın akustik ortamında verildi. Müzik ziyafeti olarak nitelendirilen konserde sanatçılar dakikalarca alkışlarla tebrik edildi.

Kapanış töreninde katkısı geçenlere 7. Uluslar arası Sanatla Uyanmak Şöleni plaketleri takdim edildi, Derneğimizde sunduğu katkıdan dolayı Rüstem Avcı tarafından KGBD Başkan yardımcısı Cengiz Kovaç’a dernek adına plaket verildi, sonra hazır bulunanlara kokteyl verildi.

Fotoğraflar

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu