Haberler

Bakan Yağcılar’la Gençlik ve Eğitim projeleri görüşüldü

Kosova Kamu Bakanı Sayın Mahir Yağcılar, Ankara’ya düzenlediği resmi ziyarette Türk Dünyası Öğrenci Derneği fikir babalarından Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Burçin Yereli, Derneğimiz Genel Başkanı Ahmet Sağlam ve Genç Birlik Derneği (Kosova) İkinci Başkanı Cengiz Kovaç’la görüştü.

Söz konusu görüşmede Orta Asya ve Balkan Gençliğini ortak müştereklerde bir araya getirmek ve Sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket edebilme yeteneğine katkıda bulunabilmek için ne gibi çalışmalar yürütülebileceği konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.

Sayın Yağcılar Türk Dünyası Öğrenci Derneği’ni Balkan ve Orta Asya Gençliğinin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

Sayın Bakan, Balkan ve Orta Asya’daki sivil toplum kuruluşlarının ortak çalışmasının bölge halkına ekonomik ve kültürel alanda büyük katkılar sağlayacağına ve genç iş adamlarını Balkanlardaki yeni yatırım alanlarında görmekten mutluluk duyacağına, kendilerinin de bakanlık olarak yeni yatırımcılara ellerinden gelen desteği vereceklerine değindi.

Derneğimizin Genç Birlik Derneği (Kosova) ile ortak yaptığı çalışmaların bölge gençliği için önemli çalışmalar olduğuna,Türk Dünyası Öğrenci Derneği ve Genç Birlik Derneğinin Orta Asya’dan Balkanlara Gençlik Köprüsü vazifesinin üstlenmesinin ilk ve önemli bir çalışma olduğunun da altını çizen Sayın Yağcılar, Türk Dünyası Öğrenci Derneğinin projesi olan Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşmasının bir tanesinin de Kosova’da yapılmasından mutluluk duyacaklarını ve ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu