Haberler

Kosova’daki STK’lardan, Başkonsolosluğa Geçmiş Olsun Ziyareti

28 Kasım sabahı T.C. Prizren Başkonsolosluğu’na yapılan Molotof saldırı bugün (30.11.2016) bir kez daha kınandı ve Türkiye-Kosova ilişkilerine zarar vermeyeceği inancı ifade edildi.

Öğlen saatlerinde Prizren’de faaliyetini sürdüren 30’a yakın Türk ve Arnavut sivil toplum kuruluşları temsilcileri Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu’nu ziyaret ederek Başkonsolos Selen Evcit’e geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Böyle bir saldırının yaşanmasından üzüntülerini ifade eden sivil toplum kuruluşlar temsilcileri, bu saldırıyı sert bir şekilde kınadıklarını belirtti.

Prizren’de sadece Türklerin değil Arnavut ve diğer topluluklar mensuplarının da saldırıyı kınadığına işaret eden sivil toplum kuruluşlar temsilcileri, Türkiye-Kosova ilişkilerini etkilemeyeceğine vurgu yaptılar.

T.C. Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, saldırı olayı ve akabinde yaşananlardan kısaca bilgi verdikten sonra geçmiş olsun dilekleri için teşekkür etti. Bu tür saldırının özellikle Prizren’de ve de 28 Kasım Arnavut Bayrak Günü’nde yaşanması nedeniyle şaşkınlık yarattığına işaret eden Başkonsolos Evcit, suçluların en kısa zamanda gereken cezayı alacağı inancını ifade etti.

Geçmiş olsun ziyareti bu tür olayların bir daha yaşanmaması dilekleriyle sona erdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu