Haberler

Prizren’den Başbakan Erdoğan’a “Kosova Seninle” Mesajı

Bugün Cuma namazından sonra saat 14.00 sıralarında Pz’nin Şadırvan Meydanı’nda “Kosova Seninle” sloganıyla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan’a ve “Milli İradeye Saygı” destek mitingi düzenlendi.

Bine yakın Türk, Arnavut, Boşnak ve Rom ellerinde Türk, Kosova ve Arnavut bayrakları ve pankartlarla Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun politikasına desteklerini ifade ettiler.

“Kosova’yı kim sever? Recep Tayyip Erdoğan” sloganlarının atıldığı mitingde  Türkçe, Arnavutça  ve Boşnakça olmak üzere  bildiri okundu.

Kosova Demokratik  Türk Partisi, Boşnak  Demokratik Partisi, AKEA Prizren Şubesi, ESNAF,  Kosova Genç Birlik Derneği’nin girişimiyle ve  Kosova Muhafazakar Partisi, Balli Kombetar-Prizren, Kosova Demokratik Partisi-PDK, Merkez Demokratik Birliği –CDU, Adalet Partisi, Rome Partisi- PREBK, Prizren Spor,   MESK,  Priştine Vatandaş Girişimi, Şarski Behar ve Bağımsız Entelektüellerin destek verdiği mitingde Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen olumsuzlukların milli iradeye dayanarak demokratik yollarla sona ermesi istenirken Başbakan Erdoğan sayesinde Türkiye’de sağlanan gelişme ve birliğin yıpratılmasına yönelik saldırılardan rahatsızlık ifade edildi.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, KDTP Milletvekilleri Müferra Şinik, Fikrim Damka ve Enis Kervan, Boşnak milletvekilleri, Prizren Belediye Meclis Başkanı Niyazi Kryeziu ve belediye yetkilileri, KDTP üst düzey  yetkilileri yanı sıra Makedonya Devlet Bakanı Hadi Neziri, Makedonya Parlemento Üyesi ve TDB Genel Başkanı Kenan Hasip, Prizren İslam Birliği Başkanı Lutfi Balık’ta mitinge katılan isimler arasında yer aldı.

Yaklaşık bir saat süren mitingde açıklama okunurken sıkça “Türkiye-Kosova” “Dik Dur Eğilme, Kosova Arkandadır” sloganları atıldı.

Miting de okunulan bildiriyi aşağıda olduğu gibi sunuyoruz:

Sevgili Kosovalılar, Sevgili Prizrenliler,

Bugün burada toplanan biz Kosovalılar, son günlerde ;Türkiye Cumhuriyeti’nde meydana gelen tüm gelişmeleri yakından takip ettiğimizi ve üzüldüğümüzü dünyaya bildirmek istiyoruz. Arzumuz biran önce Türkiye de ki bu tür olumsuzluklar milli iradeye dayanarak demokratik yollarla sona ermesidir. Türkiye’nin başarılarıyla mutlu olduğumuzu, üzüntüleri paylaştığımızı, olayların sanki burada gerçekleştiğini algıladığımızı ve özellikle olumsuzluklara karşı birebir atağa geçtiğimizi ve Türkiye’yi savunduğumuz da bilinmelidir.

Türkiye Cumhuriyetinin bundan önce görülmemiş bir hızla büyümeye, uluslararası değerler doğrultusunda gelişmeye, ekonomik refah konusunda önemli mesafeler kat etmeye başlamışken; Türkiye’de sağlanan birlik ve beraberliği ayrılığa dönüştürmeye, Türkiye’yi tekrar gerileme noktasına getirmeye ve Türkiye Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı belli kesimler tarafınca hedef haline dönüştürülmek istenildiğinden dolayı rahatsız olduğumuzu açıkça ifade etmek istiyoruz.

Bizler her ne kadar Balkanlarda yaşıyor olsak da, Türk Milleti’nin hak ettiği özgüveni geri kazanmış, uluslararası alanda etkili olmaya başlamış, ülkede istikrarı sağlamış ve Türkiye’nin rağbetini artırmış, dünyada istenilen konuma geldiğini yalnız biz değil, herkes tarafından açıkça görülmektedir. Bu gelişmelerin ve yeni gerçeğin mimarı şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Bu yüzden, bugün dünyanın en yeni devletlerinden biri olan Kosova, Prizren şehrinde, Kosova Demokratik Türk Partisi, Boşnak Demokratik Partisi DSB , AKEA- Prizren Şubesi, Esnaf ve Kosova Genç Birlik  Derneği girişimiyle  ve

Partia Konservatore e Kosoves
Balli Kombetar-Prizren
PDK – Kosova Demokratik Partisi
CDU – Merkez Demokratik Birliği
PREBK – Rome Partisi
PD – Partia e Drejtesiese
Prizren Spor
MESK
Priştine Vatandaş Girişimi
Şarski Behar
Bağımsız Entelektüeller.

Diğer parti ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla bu mitingi gerçekleştirmekteyiz.

Kosova’da yaşayan Türk, Arnavut, Boşnak, Rom ve Balkanlar’ın diğer ülkelerinden gelen tüm Türkiye sevenleri ile bir araya gelerek; Dünya Lideri, Balkan sevdalısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a “Kosova Seninle“ sloganlı Destek Mitingi düzenleme mutluluğunu yaşamaktayız.

Bugüne kadar,  geçirmiş olduğu tüm sıkıntılara rağmen, her zaman dik durmasını bilmiş; kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi, Kosova’nın samimi dostu ve en büyük destekçisi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin değerli Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğumuzu bildirmek için toplanmış bulunmaktayız.

Bugün burada, hep birlikte, Türkiye’de yapılamaz denileni yapmış, sadece ülkesindeki sorunlarıyla değil, bunun yanında soydaş ve akrabalarının sorunlarıyla de yakından ilgilenmiş, Kosova Cumhuriyetini ilk tanıyan, tanınma sayısını artıran ve dünyaya tanıtan, bir lider olarak bilinmektedir.

Sevgili Vatandaşlar,

Türkiye bugün, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, daha güzel hale gelmiş ve ekonomik refah konusunda önemli mesafeler almıştır. Yardımını ve dost elini dünyaya açmış, buraları ve bu toprakları da göz ardı etmemiştir.

Balkanlar’da yaşayan Türkiye sevenlerin,  Türkiye de son günlerde gerçekleşen eylemler, Türkiye’nin imajını ve ekonomi gücünü zedelediğini ,Türkiye’ye verdiği zarar kadar, Türk ve İslam dünyasına da zarar verdiğine işaret etmek istiyoruz.

Bu doğrultuda, Balkanlarda yaşayan bizler;  Türkiye’deki kardeşlerimize, dostlarımıza ve dünya Lideri kıymetli Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şunları belirtmek isteriz:

“Güçlü Türkiye, Güçlü Balkanlar demektir. Mutlu Türkiye, Mutlu Balkanlar demektir.”

“Antidemokratik ve komplo senaryolarına karşıyız,  Türkiye’nin itibarının zedelenmesine ve itibarı düşürülmesine fırsat vermeyiz”.

Biz Türkiye sevdalıları, Türkiye Cumhuriyetinin her zaman yanında olacağımızı ve sayın başbakan Recep Tayip Erdoğan sadece Türkiye Cumhuriyetinin değil, aynı zamanda Balkanların lideri olarak da kalacaktır.

Sevgili Başbakan, saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan  Kosova Seninledir! Kosova seni seviyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu