Haberler

Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması Kosova’da

Kosova’nın Prizren şehrinde yapılan 4. Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması şölenine Türkiye’den çok sayıda milletvekilinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Songül Ozan, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ile Balkan ülkelerinden çok sayıda milletvekili katıldı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 15 ülkeden gençlik alanında faaliyet gösteren 40’a yakın STK’nın katılımıyla Türk Dünyası Gençlik Buluşması’nın kapsamı böylece daha da genişletilmiş oldu.

Gençlik alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla ülkeler arasındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla düzenlenen program, bölgelerin bütünleşmesiyle birlikte büyük akıl birliktelikleri sağlayacak birçok faaliyete imza attı.

Kosova Büyükelçisi Ozan, bu yıl 4. Geleneksel Türk Dünyası Gençlik Buluşması’nın Kosova’da gerçekleşmesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin Kosova’ya verdiği önemi gösterdiğini söyledi.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova’nın ve Kosova gençliğinin uluslararası alana entegresinde bu tarz uluslararası bir organizasyonun ilk defa yapıldığını bunun Kosova gençliği için önemli olduğunun söyledi ve Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkürlerini sundu.
Program Gençlik alanında faaliyet gösteren STK liderlerinin sunumları ve Balkan dans topluluğunun gösterisiyle tamamlandı. Kaynak/gsb.gov.tr/

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu