Haberler

T.C. Bursları Başvuruları 6 Mayıs’ta Başladı

Türkiye üniversitelerinde yüksek öğrenimlerini burslu olarak sürdürmek isteyen lise mezunlarına Türkiye Bursları önlisans ve lisans başvuruları 6 Mayıs 2013 tarihinden başladı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı resmi web sitesinde Türkçe ve İngilizce olmak üzere öğrenci adayları şu linklerden daha fazla bilgi edinebilirler:
http://www.turkiyeburslari.gov.tr/index.php/tr/
https://basvuru.turkiyeburslari.gov.tr/Content/pdf/BK_tr.pdf
https://basvuru.turkiyeburslari.gov.tr/tr/OBS_K/OnlineBasvuru/Yardim

Başvurularla İlgili Önemli Duyuru
Türkiye Bursları başvuruları yalnızca internet sayfamız üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Türkiye Burslarına başvurmak isteyen adaylar, kullanıcı hesabı açarak bilgilerini girmek ve belgelerini tarayarak sisteme yüklemek suretiyle başvurularını bireysel olarak gerçekleştirebilir.

Başvuruların alınması konusunda Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri, Başkonsoloslukları ve resmi kurumları hariç hiçbir kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonla işbirliğimiz bulunmamaktadır.

Türkiye Burslarıyla ilgili yetkili olduğunu söyleyen ve adaylardan başvurularla ilgili ücret talep eden kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonlara lütfen itibar etmeyiniz.

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki Türkiye Burslarına başvuru tamamen ücretsizdir ve başvuru sistemi her bir adayın kendi başına başvuru yapabilmesine olanak vermektedir.

Adaylara, başvuru yapmadan önce başvuru kılavuzunu mutlaka okumalarını ve başvuru esnasında sorun yaşamaları halinde yaşadıkları sorunları internet sitesi üzerinden bize bildirmelerini tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu